[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
Klub čítačov a písačov SF&F • Zobrazenie témy - MFC 2017 - mapa hodnotení

MFC 2017 - mapa hodnotení

Všeobecné diskusie a iné kecy

Re: MFC 2017 - mapa hodnotení

Odoslaťod Nominus » St, 20. Sep 2017, 13:17

Noo, nedá mi nevyjadriť sa k preberanej téme...z počiatku som sa tiež nad tým pozastavil, že pomerne etablovaní autori sa účastnia MCF ( a je ich celkom dosť :D ). Zrejme pod dojmom mierneho sklamania z neúčasti môjho dielka medzi "nesmrteľnými" mi to chvíľu pripadalo akosi nefér. Aleee...ako sa hovorí, teraz s odstupom času a miernym nadhľadom to nehodnotím tak negatívne ako včera :D. Podľa mňa je to značný prínos nielen pre súťaž, ale ja pre samotných súťažiacich. Súťaž tým naberá na kvalite (a na mediálnej pozornosti) a súťažiaci sa môžu so svojimi výtvormi popasovať s autormi, ktorý pre Scifi/Fantasy/Horor či písané slovo vo všeobecnosti už čo to vykonali. Navyše MCF je pre mnohých z nich "materskou súťažou" (akousi "Almou mater" v prenesenom význame ), takže taký návrat ku koreňom im isto môžeme tolerovať. Navyše keď som si prebehol Fantáziu 2015, tak v tabuľke je mnoho známych mien, ktoré to do žiadneho finále nedotiahli. Takže ide o kvalitu v očiach jednotlivých porotcov, nie o meno. Presne preto, ako povedal Ash, je súťaž anonymná :D
Pre mňa bolo cťou sa druhýkrát zúčastniť tejto súťaže v takejto nadupanej konkurencii. A aj keď to tentokrát nevyšlo tak dobre ako minule, nehádžem flintu do žita. Veď Ivan aj Lucia to hádam ešte najaký čas potiahnu a budú MCF a FA posúvať ďalej :D :D :D :D
Nominus
 
Príspevky: 22
Založený: So, 05. Aug 2017, 08:05
Bydlisko: Žilina

Re: MFC 2017 - mapa hodnotení

Odoslaťod Ash » St, 20. Sep 2017, 15:36

Pekne si to napísal, Nominus.

Ale nie to som chcel. Výsledková listina je oficiálne zverejnená!
Ash
Administrátor stránky
 
Príspevky: 398
Založený: St, 02. Dec 2009, 20:25
Bydlisko: Rovinka

Re: MFC 2017 - mapa hodnotení

Odoslaťod Susan » St, 20. Sep 2017, 16:18

Sice som skončila v druhej stovke,ale aj tak som velmi spokojna. 4 body od Lavrika to je uz na nobelovu cenu. :D Ash mozes teraz kompletne doplnit tabulku. Asi uz budes vediet ako sa vola ta moja, čo som ti nechcela prezradit :)
Susan
 
Príspevky: 11
Založený: So, 09. Sep 2017, 10:05

Re: MFC 2017 - mapa hodnotení

Odoslaťod MB » St, 20. Sep 2017, 19:15

Mna osobne motivuje, ze si mozem anonymne zmerat sily aj so znamymi menami a nesutazit v kategorii "ano, ale..." :) Priam je to dost unikatna crta MCF, ked tak nad tym uvazujem.
MB
 

Re: MFC 2017 - mapa hodnotení

Odoslaťod Inferio » St, 20. Sep 2017, 21:00

Tie hodnotenia od Lavríka sú v priemere pekne nízke, ako tak pozerám tabuľku. Ale tiež som sa na chvíľu pozastavil nad tým, že známi autori, dokonca aj tí, čo už v minulosti vyhrali, stále súťažia. Neviem, ako to budem vnímať, ak budem mať na konte pár kníh, ale povedal by som, že ostrieľaní spisovatelia si už svoje schopnosti v súťaži nepotrebujú dokazovať. Ako marketing pre už vydané knihy to nie je nič extra, záujem širokej verejnosti o MFC je minimálny. Ale zase ako tu už zaznelo, súťaž to posúva o úroveň vyššie a je zaujímavé zmerať si sily so známymi menami.
Inferio
 
Príspevky: 9
Založený: Po, 20. Jún 2016, 16:57

Re: MFC 2017 - mapa hodnotení

Odoslaťod Ash » St, 20. Sep 2017, 21:10

Susan, celú tabuľku samozrejme vyplniť neviem, aj keď tvoju poviedku som hádam identifikoval. Predsa len je tabuľka hodnotení cenný zdroj informácií, aj preto som založil diskusiu o pikoškách z nej.

MB, Martinus Cena Fantázie nie je unikátna anonymnosťou, ale atmosférou, ktorá sa okolo nej vznáša, je šikovne prihusťovaná organizátormi a vírená fanúšikmi. Šum okolo tejto súťaže trvá v podstate po celý rok.

Inferio, záujem širokej verejnosti neupúta nijaká literálna akcia, no ruch okolo MCF je podľa mňa o dosť vyšší ako trebárs okolo Anasoft Litery (ktorá teraz oznámila tohtoročného víťaza).
Ash
Administrátor stránky
 
Príspevky: 398
Založený: St, 02. Dec 2009, 20:25
Bydlisko: Rovinka

Re: MFC 2017 - mapa hodnotení

Odoslaťod Puf » Št, 21. Sep 2017, 11:38

Akosi mi uniká, prečo sa tento rok v diskusii rieši účasť zabehnutých autorov alebo autorov, čo už aj vyhrali. Čo je na tom? Falošný pocit krivdy, že ma predbehli lebo mali viac šťastia alebo boli šikovnejší? (o dôvodoch sa dá polemizovať donekonečna, to len na ilustráciu) Za mňa, Cena fantázie je viac ako súťaž, ten šum okolo naozaj nezaniká počas celého roka, je to zábava a hlavne ma to motivuje k písaniu (aj takému mimosúťažnému), lebo som tvor lenivý a žiaľ aj čoraz viac zaneprázdnený. A túto show si nikto nechce nechať ujsť, tak je to ;)
Puf
 
Príspevky: 7
Založený: Po, 20. Jún 2016, 22:12

Re: MFC 2017 - mapa hodnotení

Odoslaťod Ash » St, 06. Dec 2017, 22:03

Zborník Fantázia 2017 dočítaný. Predtým, než pozliepam recenziu, doplnil som do mapy poviedok všetky chýbajúce alebo zle zaradené poviedky, ktoré sú v zborníku. Okrem Lenoninej poviedky Táto krajina nie je pre slabých, na ktorú mi žiadne hodnotenie nepasovalo (ibaže by to bola univerzálna pochvala číslo 28).

Týmto tohtoročné mapovanie poviedok neslávnostne uzatváram.
Ash
Administrátor stránky
 
Príspevky: 398
Založený: St, 02. Dec 2009, 20:25
Bydlisko: Rovinka


Re: MFC 2017 - mapa hodnotení

Odoslaťod Ash » Pi, 15. Dec 2017, 12:35

Ahoj Restor,

súhlasím, ani mne táto poviedka nešla dolu krkom.
Ash
Administrátor stránky
 
Príspevky: 398
Založený: St, 02. Dec 2009, 20:25
Bydlisko: Rovinka

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Všeobecné

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

cron