MFC 2017 - mapa hodnotení

Všeobecné diskusie a iné kecy

Re: MFC 2017 - mapa hodnotení

Odoslaťod gst » St, 02. Aug 2017, 17:25

v tom pripade, ak mam ist vylucovacim sposobom neptatri k nocnej jazde zatial ziadne hodnotenie. je tu vsak cislo 28 ktore sa neda identifikovat k comu patri cize teoreticky moze patrit aj k nocnej jazde :)
gst
 

Re: MFC 2017 - mapa hodnotení

Odoslaťod Ash » St, 02. Aug 2017, 17:49

Hahaha, myslím, že 28. hodnotenie zostane nepriradené, pretože v ňom nie je uvedené takmer nič, podľa čoho by sa dala poviedka identifikovať, aj keby som prečítal všetky súťažiace poviedky trikrát. A súdiac podľa Zákopčanovho vyjadrenia, píše takto hodnotenia na podľa neho výborné poviedky zámerne. Myslím, že tým znižuje užitočnosť takýchto komentárov takmer na nulu.
Ash
Administrátor stránky
 
Príspevky: 398
Založený: St, 02. Dec 2009, 20:25
Bydlisko: Rovinka

Re: MFC 2017 - mapa hodnotení

Odoslaťod Nominus » So, 05. Aug 2017, 21:18

Veru, tento rok je v niektorých prípadoch ťažké identifikovať poviedku....a btw. neverejná časť na poviedky tu je vlastne niečo ako mega beta reading nie ? :D :D :D
Nominus
 
Príspevky: 22
Založený: So, 05. Aug 2017, 08:05
Bydlisko: Žilina

Re: MFC 2017 - mapa hodnotení

Odoslaťod Ash » So, 05. Aug 2017, 21:49

Predovšetkým, vitaj v klube, Nominus!

Priznám sa, že som ani veľmi neplánoval, že by som pri jednom blogujúcom porotcovi začal robiť mapu hodnotení, ale po prvom článku som sa čisto impulzívne rozhodol. Teraz sa ukazuje, do akej miery to bolo šťastné rozhodnutie. Už to ale dotiahnem do konca.

K neverejnej časti: Áno, jedným zo spôsobov využitia klubu je beta čítanie textov. Pre tento účel je diskusný systém rozšírený o prístupové práva k jednotlivým diskusiám a ich prílohám. Každý člen klubu tak môže presne určiť, ktorí členovia klubu budú mať k jeho tvorbe prístup. Aj keď je pravda, že klub príliš aktivitou nehýri.
Ash
Administrátor stránky
 
Príspevky: 398
Založený: St, 02. Dec 2009, 20:25
Bydlisko: Rovinka

Re: MFC 2017 - mapa hodnotení

Odoslaťod Nominus » Št, 10. Aug 2017, 21:01

Ďakujem Ash,

tak celkom so záujmom sledujem blogovanie tento rok, aj tvoju snahu s priraďovaním názvov poviedok do mapy hodnotení. A veru, vôbec ti teda nezávidím.
Minulý rok bohužiaľ išla celá CeFa mimo mňa. Keď som sa oneskorene obzrel za ročníkom 2016 aj trochu ľutujem, že som sa nezúčastnil. Dvaja blogujúci porotcovia boli určite super vec. Marek píše riadnym tempom, len mi to zatiaľ vychádza tak, že buď som tam ešte nebol, alebo bol a neviem o tom ( čo môže byť dobré, ale ja veľmi zlé ). Tak uvidíme.

Ak bude možnosť určite využijem niekedy klub na nejaké to beta čítanie :D :D. I keď ako vravíš aktivita nie je vždy veľká, minimálne tvoje komentáre a recenzie bývajú dobrým feedbackom (áno, aj ja som sa už dostal pod lupu :D )
Nominus
 
Príspevky: 22
Založený: So, 05. Aug 2017, 08:05
Bydlisko: Žilina

Re: MFC 2017 - mapa hodnotení

Odoslaťod Ash » Pi, 11. Aug 2017, 07:36

Toto mapovanie je predovšetkým zábava, a čím viac poviedok sa podarí nájsť, tým väčšia sranda to je. Aj napriek riziku nesprávneho priradenia. Pri jednom hodnotiacom porotcovi je to ťažké, ale dal som sa chytiť prvou dávkou hodnotení a už som sa v tom viezol.

Minulý rok to takisto nebola prechádzka ružovou záhradou, Saš Pavelková dávala extrémne kryptické hodnotenia, v ktorých sa často nenašli ani sami autori.

Tvoje práce sú v našom klube vítané, za seba môžem potvrdiť, že si ich prečítam a okomentujem.
Ash
Administrátor stránky
 
Príspevky: 398
Založený: St, 02. Dec 2009, 20:25
Bydlisko: Rovinka

Re: MFC 2017 - mapa hodnotení

Odoslaťod anonymny autor » So, 12. Aug 2017, 17:18

Ja som najskor podnikol naivny excelovsky nalet, dufajuc, ze by poviedky mohli byt zoradene abecedne a ze na mna by mohla vyjst legendarna 28micka :lol:
kazdopadne... nie su zoradene abecedne, a aj keby boli, tak by tym padom cislo 28. nepatrilo mne :)

Potom som objavil tuto tabulku a uz je mi jasne, ze "nebude to take lahke, draha". Avsak, nadej zomiera posledna (lebo ju najdlhsie mucia), a kedze mame za sebou zhruba polovicu zhodnotenych poviedok, z ktorych (spomedzi idetifikovatelnych) ani jedna nie je moja, mam sancu asi 50%, ze to predsa len bude ta 28.! Ci to matematicky tak nefunguje? :D

Kazdopadne, neplanoval som sa tym zaoberat, lebo som poviedku dopisal uplne na poslednu chvilu a odvtedy som sa ju neodvazil precitat znovu zo strachu, co vsetko som po sebe nezeditoval... ale, podlahol som, citam blog a zaoberam sa :)

Cize, diky za tieto sprievodne aktivity!
anonymny autor
 

Re: MFC 2017 - mapa hodnotení

Odoslaťod Ash » So, 12. Aug 2017, 20:32

Treba si to užívať. ale zároveň sa príliš neopájať nádejami. Najmä keď si poviedku vytvoril opísaným spôsobom. A aj ten výpočet pravdepodobnosti funguje podstatne odlišne a jeho výsledok je rádovo nižší, než dúfaš.

Našťastie, MCF má okrem blogov a takýchto tabuliek kopu ďalších akcií, jedna z nich, Fantastický pondelok 2 sa koná už o dva dni v Bratislave. Ak sa nemôžeš zúčastniť osobne, plánujem video z akcie hodiť na facebook.
Ash
Administrátor stránky
 
Príspevky: 398
Založený: St, 02. Dec 2009, 20:25
Bydlisko: Rovinka

Re: MFC 2017 - mapa hodnotení

Odoslaťod anonymny autor » Ne, 13. Aug 2017, 00:16

Ďakujem za tip, možno sa tam zastavím. S tou pravdepodobnosťou to bol samozrejme vtip ;)
anonymny autor
 

Re: MFC 2017 - mapa hodnotení

Odoslaťod Santa´s Little Helper » Po, 14. Aug 2017, 16:11

Ahoj,
vidím tam chybu.
Hodnotenie 103 nie je k poviedke 46, ale 43 ;) Značka: 100%
Santa´s Little Helper
 

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Všeobecné

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 19 hostí.

cron