Mapa hodnotení MCF 2016

Všeobecné diskusie a iné kecy

Re: Mapa hodnotení MCF 2016

Odoslaťod nahodny okolo iduci » Ut, 21. Jún 2016, 15:15

a mozno ten neuhadnutelny blog je to iba pomsta porotcov za to utrpenie pri citani :D
nahodny okolo iduci
 

Re: Mapa hodnotení MCF 2016

Odoslaťod Ash » Ut, 21. Jún 2016, 16:14

Ash
Administrátor stránky
 
Príspevky: 398
Založený: St, 02. Dec 2009, 20:25
Bydlisko: Rovinka

Re: Mapa hodnotení MCF 2016

Odoslaťod Ash » Ut, 21. Jún 2016, 20:41

Dnešná Soykina nádielka má kopu indícií, ale na úspešné spárovanie mi to nestačilo. Uvidíme, čo dá zajtra Saš.
Ash
Administrátor stránky
 
Príspevky: 398
Založený: St, 02. Dec 2009, 20:25
Bydlisko: Rovinka

Re: Mapa hodnotení MCF 2016

Odoslaťod nahodny okolo iduci » Ut, 21. Jún 2016, 22:29

aj keby sa 100% trafis do nazvov a aj bodovania tak stale tu su este traja porotcovia , ktory to mozu ( a asi urcite ) cele domiesaju .

ale na skratenie casu je to fajn zabavka :) hlavne hladat toho autora co si robi srandu z porotcov vraj :D
nahodny okolo iduci
 

Re: Mapa hodnotení MCF 2016

Odoslaťod Ash » Po, 27. Jún 2016, 22:45

Dnešná dávka poviedok od Saš síce obsahuje veľa spojení s hodnoteniami od Soyky, lenže čo to pomôže, keď nedokážem tieto náznaky spojiť s názvami. Zostáva mi čakať a hľadať kľúč k tomu, ako sú poviedky usporiadané do poradia.
Ash
Administrátor stránky
 
Príspevky: 398
Založený: St, 02. Dec 2009, 20:25
Bydlisko: Rovinka

Re: Mapa hodnotení MCF 2016

Odoslaťod AA » Ut, 28. Jún 2016, 11:13

Ash, chcieť priradiť hodnotenia k nadpisom, hoci s jednou či viacerými indíciami, je nemožné, resp. skôr náhodné trafenie sa, pokiaľ sa v hodnotení neobjaví niečo neomylne priradiace sa kam treba.
Keby si mal poviedky bez nadpisov a nadpisy bez poviedok, dalo by sa možno aj na 90 %. Inak je to len dohad/odhad.
AA
 

Re: Mapa hodnotení MCF 2016

Odoslaťod Ash » Ut, 28. Jún 2016, 12:24

AA, s každým hodnotením poviedky priradeným k názvu sa zvyšuje pravdepodobnosť, že sa aj ďalšie poviedky budú dať priradiť. Navyše párovanie názvu a hodnotenia na základe obsahu nie je jediná použiteľná stratégia. K slovu sa dostáva krížové porovnávanie hodnotení dvoch porotcov, analýza poradia hodnotenia poviedok (zdá sa, že obe porotkyne začali čítať s malými obmenami tie isté poviedky). Takisto netreba zabúdať na externé faktory: informácie od ľudí, ktorí niektoré poviedky čítali (vrátane mňa).

Výsledná tabuľka vznikne syntézou týchto prístupov. Ostatne pred dvomi rokmi to zafungovalo veľmi dobre a až na pár nepresností bola mapovacia tabuľka dobrým obrazom skutočnosti.
Ash
Administrátor stránky
 
Príspevky: 398
Založený: St, 02. Dec 2009, 20:25
Bydlisko: Rovinka

Re: Mapa hodnotení MCF 2016

Odoslaťod AA » Ut, 28. Jún 2016, 20:53

Ak si čítal, to je niečo iné. Ako sa dá prísť k poviedkam, keď si ich nemôže nikto prečítať? Asi viacerým postupom či súvislostiam nerozumiem. Chápem anonymnú súťaž ako anonymnú pre všetkých, keďže poviedka nesmie byť nikde zverejnená, nikomu nesmie byť predložená, s nikým sa nemožno o nej rozprávať. Tiež by som si rada prečítala poviedky ostatných a, vraj, nedá sa.
Som z toho "voľáka zmetená" :)
AA
 

Re: Mapa hodnotení MCF 2016

Odoslaťod Ash » Ut, 28. Jún 2016, 22:37

Poviedky nesmú byť zverejnené, ale to neznamená, že ich nikto nesmie čítať. Viacerí autori majú beta-čitateľov, ktorí im dávajú spätnú odozvu, čo sa im páčilo, čo nie, čo by bolo treba opraviť alebo zmeniť. Týmto spôsobom som sa aj ja dostal k zopár poviedkam.

Ostatne aj tento klub slúži takémuto účelu. Má neverejnú časť, do ktorej sa dostanú len členovia, kde sa dávajú poviedky na prečítanie a hodnotenie.
Ash
Administrátor stránky
 
Príspevky: 398
Založený: St, 02. Dec 2009, 20:25
Bydlisko: Rovinka

Re: Mapa hodnotení MCF 2016

Odoslaťod AA » St, 29. Jún 2016, 06:52

Z čírej zvedavosti by som si ich rada prečítala. Ako sa k nim dostanem? Ď.
AA
 

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Všeobecné

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 12 hostí.

cron