[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
Klub čítačov a písačov SF&F • Zobrazenie témy - Finalisti Martinus Ceny Fantázie 2014

Finalisti Martinus Ceny Fantázie 2014

Všeobecné diskusie a iné kecy

Re: Finalisti Martinus Ceny Fantázie 2014

Odoslaťod Hosť » Pi, 03. Okt 2014, 23:50

Tak som sa pretrápil na na koniec. Nedostatky už boli vymenované vyššie - rozpitvávať ďalšie detaily nepomôže.
A to som sa (potom ako autorku v Martinuse na vyhlasovaní finalistov vychválili) tešil na jej text.
No, až ešte trocha vyrastie, veľa prečíta, čo to zažije a naučí sa štylistiku, má šancu napísať niečo dobré. Napísať, nie povystrihovať a pozliepať.
Hosť

Odoslaťod Hosť » So, 04. Okt 2014, 00:08

Hups, predchádzajúci príspevok som zabudol podpísať, napravím to tu.

Zahrám sa na administrátora a porotcu.

Kontraktor
kategória - sci-fi
body: 6

Deň, keď piatok trinásteho skončil
kategória - horor
body: 5

Svedectvo Miliducha Grg-Neduživého vo veci konca Angálie
kategória - sci-fi
body: 7

Kamaráti
kategória - horor
body: 3

Oakville
kategória - horor
body: 2

Navrhujem (viem, že zbytočne, ale chcem sa hrať):
- hlasovanie poroty o vyradení textov Kamaráti a Oakville zo súťaže pre nízku mieru fantastického ozvláštnenia;
- v tomto ročníku prvú cenu neudeliť;
- na budúci rok pozvať do poroty aj niekoho, kto rozozná fantastiku povedzme od nízkotučného jogurtu.

K fňukaniu Richarda B. len zopakujem čo tu už zaznelo - hodnotenie a kritika textu nemá byť totožná s hodnotením a kritikou jeho autora a v tejto diskusii až na moju poznámku o nízkej miere poznania a skúsenosti autorky poslednej poviedky ani nebola. Kto sa bojí búrky, nech sa skryje pod duchnu!

Hromovlad
Hosť

Odoslaťod Richard Brenkuš » So, 04. Okt 2014, 10:58

Drahý Hromovlad, „k fňukaniu“? Takto to vnímaš? A že „Richard B.“ :D Zrejme je úplne jedno, čo sem napíšem a vždy to bude len o tom, že neviem prijať kritiku atď. Šestku od teba si vážim, ale tie tvoje návrhy, no neviem... Asi tu nie som jediný ašpirant na ovládnutie sveta.

Ja som tu bol pre zábavu a preto, lebo sa ma to týkalo (alebo mojej poviedky – aby sme sa držali kánonu). Vy do mňa, ja do vás. Všetko s citom a vtipom, pokiaľ to šlo. Nikto neplače, každý sa baví. Alebo sa jednalo iba o jednostranná vec, kde mi nepísaný zákon zakazuje vyjadriť sa? Rady zadarmo od ľudí, ktorých nepoznám, sú super a majú asi rovnakú cenu ako všetko, čo je zadarmo.

Ale tak OK, ty vieš. Táto diskusia mi už fakt nič nedáva. Možno inokedy. Veľa zdaru všetkým!

*zaslzený uteká z bojiska*
Richard Brenkuš

Odoslaťod W.Cody » So, 04. Okt 2014, 13:09

Hromo: ouu... To zas my niektori by sme boli vdacni za hodnotenia,porotcu s takymi dlhorocnymi skusenostami z prostredia nasej zanrovej sceny - aj s cervenou pilulkou;-). heh normalne to nasere,ked clovek vidi hadzanie periel sviniam (samozrejme len prirovnanie). Tymto ale bezostysne podlizujem. (a skusam hodit navnadu)Uz peknych pardni kecame s kamosknu,ako by sme nasimi poviedkami u Teba vyfasoval my ;-).
W.Cody

Odoslaťod Hosť » So, 04. Okt 2014, 19:44

Veď pošlite, môj mail asi poznáte...
Mimochodom, nevytiahli ste hodnotenia od pána Heviera?
On je predsa ťažšia hmotnostná kategória ako ja a podľa jeho vyjadrení v Martinuse bodoval takmer podľa absolútnej stupnice, teda 10 bodov takmer vysokej literárnej kvalite (odchýlka asi 10%).

Hromovlad
Hosť

Odoslaťod W.Cody » So, 04. Okt 2014, 20:25

Uprimna vdaka vopred;-) Mail,sice nepozname,ale otestujeme patracie schopnosti. A posleme aj obkukane hodnotenia poroty. Tesim sa,hned ako budem pri PC, posielam.
W.Cody

Odoslaťod Hosť » So, 04. Okt 2014, 22:05

hromovlad.hrom@gmail.com

A je po pátraní.
Dúfam, že dostanem len dve vaše poviedky, nechce sa mi robiť trucporotcu...

Hromovlad
Hosť

Odoslaťod jano » Po, 06. Okt 2014, 17:18

Odhlasované.

Môj tip na poradie (viac-menej podľa vlastných preferencií):
1. Piatok 13
2. Miliduch
3. Kontraktor
4. Kamaráti
5. Oakville
jano

Založený: Št, 09. Jan 2014, 16:02

Odoslaťod W.Cody » Po, 06. Okt 2014, 17:30

1. Piatok 13
2. Koktraktor
3. Miliduch
4. Oakville
5. Kamaráti

Odhlasované :)
W.Cody

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Všeobecné

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.