[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
Klub čítačov a písačov SF&F • Zobrazenie témy - Finalisti Martinus Ceny Fantázie 2014

Finalisti Martinus Ceny Fantázie 2014

Všeobecné diskusie a iné kecy

Re: Finalisti Martinus Ceny Fantázie 2014

Odoslaťod Ash » Pi, 03. Okt 2014, 21:43

abcdefg... Dobrých slovenských scifi aj fantasy kníh je kopa, recenzie na ne sa dajú nájsť na viacerých weboch (najznámejšie fandom.sk, scifi.sk). Sám každý rok prečítam a zrecenzujem pár slovenských kníh, väčšina z nich sú fakt dobré, aj keď možno nie priamo porovnateľné so svetovou špičkou.

A keď sa opýtaš 100 Slovákov na svetovú scifi a fantasy, dostaneš rovnakú odpoveď, ako keď sa ich spýtaš na slovenskú.
Ash
Administrátor stránky

Založený: St, 02. Dec 2009, 20:25

Odoslaťod W.Cody » Pi, 03. Okt 2014, 21:51

abcdefg... :

Heh.... Povedia Červenák a Žarnay minimálne.. nie sú hlúpi... (no každý máme možno iné okolie)...

A k Dánovi.. Taký Červený kapitán snahou o fantastiku aj je :P

Ash :

Bea má pravdu, suťažil som s Porotcom, tou kontroverznou vecičkou, ale sklamaný a ufrflaný a kritizujúci preto nie som...

Richard : Pozri na scifi.sk Ohnivé pero a podobné portály s diskusiami a hodnoteniami poviedok.. Len aby si získal prehľad ako to tu v komunite sffh chodí a.....

ale škoda reči, čas ti ukáže.

:)
W.Cody

Odoslaťod abcdefg... » Pi, 03. Okt 2014, 21:53

ale ja o nich neviem a to kazdy tyzden kupim nejaku knihu...a dost stych knih je fantastika...
abcdefg...

Odoslaťod bea » Pi, 03. Okt 2014, 21:59

heh, 100 slovákov... ak sa spýtaš tej správnej vrstvy slovákov, tak nebudú vedieť ani čo je kniha.

ale prečo mám zrazu pocit, že na to aby som mohla povedať svoj názor musím byť autor minimálne jednej knižnej série?
bea

Založený: Po, 15. Nov 2010, 16:27

Odoslaťod Richard Brenkuš » Pi, 03. Okt 2014, 22:01

Ash a mayo, sorry, ak by som vedel, že toto sa už považuje za osobný útok, tak by som sa neozval. A ak by som si myslel, že s vami nemá cenu diskutovať, tak už vôbec :) Flame war nie je môj šport. Môže za to moje neobratné vyjadrovanie. Ešte raz díky za názory, ospravedlňujem sa a dobrú noc.
Richard Brenkuš

Odoslaťod W.Cody » Pi, 03. Okt 2014, 22:07

abcdefg... : A Švantnera poznáš? :)

(Červenák - najvydávanejší autor fantastiky v SK/CZ, Pavelková (lady fantasy) už CEFU vyhrali, len aby si vedel s čím máš porovnávať víťazov MCF)

To ked si z fachu reklamy aby si si spravil riadny prehľad o trhu...
TRhu fantastiky , ktorú chceš písať...

No jo .. sú fantasti a fantasti.. dnes je zbehlým fanúšikom fantastiky každý kto prečítal aspoň Twighligt, Harryho Pottera a Pána Prseňov.. a videl v kine aspoň nové SW a Matrix.

Každopádne, želám všetkým novým mainstreamovým fantastom, ktorý nepoznajú ani Žarnay veľa úspechov v "ich" komunite.
W.Cody

Odoslaťod abcdefg... » Pi, 03. Okt 2014, 22:09

dnes je doba , ked je casu malo a knih je kazdy den viac a viac. ja osobne citam vsetko. presnejsie rad mam staru klasiku. ale precitam aj fantasy a scifi. cervenaka som cital uz 2 knizky a chystam sa aj jeho detektivky z historickeho prostredia ( tie maju aj najvecsi predaj lebo detektivka na slovensku je proste top. sikovne to spojil)

preto ak ma fantastika prerazit musis sa kupovat. kde je dopyt tam sa zacnu valit aj peniaze na knihy. reklama stym ide ruka v ruke... to ze v cesku je 3x vecsi trh s fantastikou netreba ani hovorit. kde nieje dopyt tam sa nepredava.
abcdefg...

Odoslaťod abcdefg... » Pi, 03. Okt 2014, 22:31

cody

danych autorov poznam co pises aj tie filmy poznam a okrem toho Twighligtu som vsetko videl.

a necham uz tak. uprimne si zelam aby bolo viac slovenskych autorov ako pan Cervenak. ozaj by som bol rad.
abcdefg...

Odoslaťod abcdefg... » Pi, 03. Okt 2014, 23:26

ludkovia rad som svami popismenkoval a vymenil nejaky ten nazor. ale asi uz sem moc prispievat nebudem. kto ma pravdu neviem. uvidime o par rokov. a mozno nikdy.

nech sa dari vasa tvorba. :)
abcdefg...

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Všeobecné

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.