Finalisti Martinus Ceny Fantázie 2014

Všeobecné diskusie a iné kecy

Re: Finalisti Martinus Ceny Fantázie 2014

Odoslaťod abcdefg... » Št, 02. Okt 2014, 20:46

vela matematiky na mna v tuto neskoru hodinu :D to ti to skor poslem do mailu iba tebe :D ale uvidime :D
abcdefg...

Odoslaťod Ash » Št, 02. Okt 2014, 20:50

Pošli, ale nečakaj rýchlu odpoveď. Tieto týždne sú nabité.
Ash
Administrátor stránky

Založený: St, 02. Dec 2009, 20:25

Odoslaťod abcdefg... » Št, 02. Okt 2014, 21:10

uvidime zajtra :)
abcdefg...

Odoslaťod una » Št, 02. Okt 2014, 21:25

tak ta dnešná bola strašná, vyjadrujem úplný súhlas s ashom :-(
až sa človeku nechce veriť, že tam bolo 152 horších :-(
una

Odoslaťod abcdefg... » Št, 02. Okt 2014, 22:22

neviem ci existuje nejaka sutaz poviedok alebo literarnych diel , kde by vitaz bol to najlepsie z najlepsieho. toto je sutaz. sutaze su pre zabavu. mas 5 finalnych poviedok a nasledne aj statistiku a velmi velmi vela vyjadreni na konkretne diela.

a autor nemoze obvinit citatela zato , ze jeho poviedka ho nenadchla. respektive preco ti citatelia dali viacej bodov takej veci ako dali. Mne tato sutaz ukazala koho moja tvorba zaujala. viem kto by si moju tvorbu precital a zaujimal sa onu. a pretoze trosku pracujem v reklame viem kam to ponuknut. napr : tri kamaratky velmi zaujala poviedka miliduch...a poznam cloveka co si pochvaloval poviedku kamarati...

autor si musi najst svoje publikum...citatela nikdy nemozno obvinit , ze sa mu dana tvorba nepacila... a porotca je tiez iba citatel.
abcdefg...

Odoslaťod jano » Št, 02. Okt 2014, 22:30

Mozno ani nie horsich, len nemali tolko stastia na vyrovnane hodnotenie od vsetkych porotcov...stacilo jedno, ktore uletelo smerom dolu a tym padom potopilo poviedku do suterenu.
jano

Založený: Št, 09. Jan 2014, 16:02

Odoslaťod una » Št, 02. Okt 2014, 22:50

Ja som presvedčená, že porotca nie je obyčajný čitateľ, ktorý strieľa body od pása, podľa toho či jemu osobne je dielo po chuti. Aspoň by to tak nemalo byť.
Porotca by mal mať nejakú metodiku, ktorú bude dodržiavať. Napríklad:0-3 body štylistika, gramatika; 0-3 body vykreslenie prostredia, postáv, atmosféra,
0-3 body zápletka, nápad, myšlienka, pointa; 0-1 bod celkový dojem. To bol len príklad. Dôležité je aby mal systém, a aby to nebolo výlučne o pocitoch, aby sa nestávalo, že jeden porotca dá 1 a druhý 10. Takže táto poviedka za 5 :-D
A áno, myslím, že súťaž by mala vybrať najlepších z najlepších, o tom súťaže sú, aby vyhral najlepší.

S tým hľadaním publika nesúhlasím, veď sa to tu akože MCF snaží komercializovať, aby to stále nebolo písanie v rámci jednej komunity tých istých ľudí pre tých istých ľudí. Preto vo finále by malo byť niečo, čo osloví najširšie spektrum ľudí, nielen segmet nekrofilných zvrhlíkov ;)
una

Odoslaťod W.Cody » Št, 02. Okt 2014, 22:53

abcdefg... : No ide ale trochu aj o to, že súťaž sa prezentuje ako žánrová. Potom sa vynára otázka či si tam má nájsť to svoje ktokoľvek, alebo to má byť to najlepšie zo žánru a pre žánrovo sčítaného čitateľa.. (to nie je niekto kto má za sebou Harryho Pottera, dvoch Kingov, Stopárovho sprievodcu po galaxii a pár ďalších kúskov)

To je tá otázka čo a komu chce súťaž ponúknuť...
W.Cody

Odoslaťod abcdefg... » Št, 02. Okt 2014, 23:33

mozme viest diskusiu do nekonecna ...a vlastne je to dobre. aspon je vidno ze v literature si kazdy moze vybrat co chce. a tie hranice zanrovosti...no neviem....ale jedno co viem je , ze fantazia nema hranice.

ak sa nepaci poviedka ,hodme kamenom ak sa paci pochvalme...kazdopadne sutaz ma bavila a bavi stale :D
abcdefg...

Odoslaťod bea » Pi, 03. Okt 2014, 08:44

Mňa baviť práveže prestáva, doteraz som potíšku sledovala každý ročník, aj keď iba ako fan, lebo tvorím málo.
Áno, kategória horor je tak trochu sama o sebe, lebo je o strachu a nie o reáliách, ale akosi som si myslela a zjavne zle, že súťaž je v rámci sf & f a teda aj horor by mal mat fantastické prvky.
No zisťujem, že cefa bere fantastiku pomaly v celom rozsahu slova a to už nie je súťaž pre mňa. včerajšia poviedka možno je hororová, aj keď nie podľa mojich merítok, ale ja ju vnímam ako "realistic fiction". Je skôr smutná ako strašná. Ako niekto niekde poznamenal, zapnite si kriminoviny a máte toho plno.
Slovné hrátky predvčerom by som ešte odpustiť dokázala, hoci nie su podľa môjho vkusu, akceptujem, že sa páčiť môže. Netvrdím, že každá finálová má byť podľa mojich predstáv, ale keď spravím bilanciu tak čo vlastne je vo finále? 1 - zlá poviedka; 2 - dobrá poviedka s hromadou preklepov; 2. vyborne napísaný text pre úzky okruh čitateľov, nie práve poviedka; 3 - realistická fikcia pozbieraná z kriminovín.
Ani neviem či som zvedavá, čo bude dnes.
Jasne, beriem, že Cefa chce spraviť svoj krok vpred. Určite nájde nových priaznivcov.
bea

Založený: Po, 15. Nov 2010, 16:27

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Všeobecné

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.