Finalisti Martinus Ceny Fantázie 2014

Všeobecné diskusie a iné kecy

Re: Finalisti Martinus Ceny Fantázie 2014

Odoslaťod una » Po, 06. Okt 2014, 21:59

tak aj ja sa pridam :)
1.Miliduch
2.Oakville
3.Piatok 13
4.Kontraktor
5.Kamaráti
una
 

Re: Finalisti Martinus Ceny Fantázie 2014

Odoslaťod Ash » Po, 06. Okt 2014, 22:02

Môj rebríček:
1. Piatok trinásteho
2. Miliduch
3. Kontraktor
4. Oakville
5. Kamaráti

Odhad výsledkov hlasovania:
1. MIliduch
2. Piatok trinásteho
3. Oakville
4. Kontraktor
5. Kamaráti
Ash
Administrátor stránky
 
Príspevky: 398
Založený: St, 02. Dec 2009, 20:25
Bydlisko: Rovinka

Re: Finalisti Martinus Ceny Fantázie 2014

Odoslaťod draculin » Ut, 07. Okt 2014, 09:19

Ludia, tak takuto dilemu som nemal ani jednom kole CF doteraz...a trebars v ani jednom kole Ohniveho Pera. Tiez sa priklanam k Piatku 13-teho, ale je to tak trosku z nudze cnost...
draculin
 
Príspevky: 2
Založený: Ne, 05. Okt 2014, 20:30

Re: Finalisti Martinus Ceny Fantázie 2014

Odoslaťod jano » Ut, 07. Okt 2014, 09:39

Vsak rozved preco dilemu. Tolko favoritov? Ci naopak? ;)
jano
 
Príspevky: 68
Založený: Št, 09. Jan 2014, 16:02

Re: Finalisti Martinus Ceny Fantázie 2014

Odoslaťod draculin » Ut, 07. Okt 2014, 09:52

Tak nadbytkom favoritov to naozaj nebude :mrgreen:

Ale ak by som toto finale mal brat ako vykladnu skrinu nasej SFFH, tak mam z toho taky divny pocit. Kaslat moju vlastnu tvorbu, ale celkovo akoby niekto zaradil spiatocku v pisani - spracovanie, vyber tem, snaha dat nieco nove... Zdeno asi to analyzu "preco" to tak je, zvladne lepsie, nechce sa mi rozoberat dovody. Mozno v zanrovych cenach to bude lepsie, i ked nedokonale, ale aspon zaujimavejsie... :ugeek:
draculin
 
Príspevky: 2
Založený: Ne, 05. Okt 2014, 20:30

Re: Finalisti Martinus Ceny Fantázie 2014

Odoslaťod Arcey » Ut, 07. Okt 2014, 10:00

Ja som sa rozhodol tento ročník nehlasovať. Žiadna z poviedok nemá potrebnú kvalitu na to, aby vyhrala. Súhlasím s Hromom, prvé miesto by sa nemalo udeliť a ja len doplním, že ani ostatné. Správy nepozerám už vyše dvoch rokov, ale pri čítaní niektorých z finálových poviedok som sa opäť tak zle cítil ako pri pozeráni Televíznych novín.
Arcey
 
Príspevky: 27
Založený: Pi, 05. Mar 2010, 20:52
Bydlisko: Košice

Re: Finalisti Martinus Ceny Fantázie 2014

Odoslaťod bea » Ut, 07. Okt 2014, 10:14

odhlasované. Aj ja som chvíľu uvažovala, či hlasovať alebo nie, ale to by som sa potom ani nemohla postažovať, ak by vyhrala povedzme štvrtková (kamarati). A to by mi tiež pripadalo ako zelená pre autorov s podobným vkusom.
takže za mňa:
1. piatok 13
2. kontraktor
3. miliduch

a žiadna ďalšia pre mňa neexistuje.
bea
 
Príspevky: 51
Založený: Po, 15. Nov 2010, 16:27

Re: Finalisti Martinus Ceny Fantázie 2014

Odoslaťod jano » Ut, 07. Okt 2014, 11:00

Ja si naopak myslim, ze minimalne Miliduch aj Kamarati (s miernymi vyhradami aj Kontraktor s Piatkom) boli napisane vcelku zrucne. Bohuzial zo vsetkych tu spominanych dovodov (neoriginalita, chybajuca fantastika, ohrane temy, vyber porotcov) radim tento rocnik k tym slabsim.

Mozno si to uvedomuju aj organizatori, kedze po minule roky uz v tomto case ohlasovali dovtedy vzdy najlepsie poviedky zo vsetkych rocnikov... ;)

Tesim sa aj ja na Zdenovu analyzu.
jano
 
Príspevky: 68
Založený: Št, 09. Jan 2014, 16:02

Re: Finalisti Martinus Ceny Fantázie 2014

Odoslaťod bea » Ut, 07. Okt 2014, 11:39

Jano: ja súhlasím, obe spomínané boli dobre napísané, dokonca Miliduch sa mi zdá výnimočne dobrý po jazykovej stránke. Problém je, že Miliducha posúdiť ani neviem, lebo téma ide úplne mimo mňa, takéto veci ma jednoducho nebavia. Rovnako vám nepoviem aký dobrý je špenátový prívarok, nechutí mi.
Poviedka "Kamaráti" je napísaná zručne, po technickej stránke lepšie ako piatok 13 ale čo z toho? Je mi ľúto že nie je žánrová. Nepotrebujem smutnú bilanciu reality. Jasne, je to aj horor, svojím spôsobom, ale z určitého hľadiska sa za horor dá považovať aj to čo vystrájajú politici v parlamente, ale poviedka o zasadania vlády bez pridaných prvkov by ma v sf-f-h súťaži tiež nepotešila. Ja som doteraz myslela, že je samozrejmosť, že hororová poviedka v súťaži má mať fantastické prvky. Holt, mýlila som sa.

Kontraktor sa mi páčil námetom, ale... nebudem opakovať výhrady ktoré už tu odzneli :)
bea
 
Príspevky: 51
Založený: Po, 15. Nov 2010, 16:27

Re: Finalisti Martinus Ceny Fantázie 2014

Odoslaťod Ash » St, 08. Okt 2014, 09:21

Práve som vypustil recenziu finalistov MCF. S frfľaním som však neskončil - z recenzie som odstrihol záverečné zhodnotenie MCF, lebo sa mi príliš nafúklo a vydám ho ako samostatný článok do konca tohto týždňa.
Ash
Administrátor stránky
 
Príspevky: 398
Založený: St, 02. Dec 2009, 20:25
Bydlisko: Rovinka

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Všeobecné

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.

cron