Finalisti Martinus Ceny Fantázie 2014

Všeobecné diskusie a iné kecy

Re: Finalisti Martinus Ceny Fantázie 2014

Odoslaťod jano » Ne, 09. Nov 2014, 14:43

Takze oficialne vysledky:

1. Piatok
2. Oakville
3. Miliduch
4. Kontraktor
5. Kamarati

Scifi: Fialky
Bela: Oakville
Fantasy: Temnovlasa Barbora
Biblioteka: Starostlivost o zivocicha
Cena poroty: Miliduch

Kto uhadol? :-)
jano
 
Príspevky: 68
Založený: Št, 09. Jan 2014, 16:02

Re: Finalisti Martinus Ceny Fantázie 2014

Odoslaťod Ash » Ne, 09. Nov 2014, 20:58

Dovolil som si tipy hodiť do tabuľky (pre Beu som si dovolil doplniť chýbajúce tipy tak, aby jej čo najmenej pokazili skóre). Z tabuľky, že nikto z tipujúcich netrafil výsledky presne. Najvyššiu koreláciu tipu a výsledku som mal ja (nepodvádzal som, fakt!), ostatní v tesnom závese.
Poradie finalistov podľa spriemerovaných tipov:
1. Piatok 13
2. Miliduch
3. Kontraktor
4. Oakville
5. Kamaráti
Takýto spoločný tip je zároveň najviac podobný skutočným výsledkom. Takže sme vlastne vyhrali všetci.
Ash
Administrátor stránky
 
Príspevky: 398
Založený: St, 02. Dec 2009, 20:25
Bydlisko: Rovinka

Re: Finalisti Martinus Ceny Fantázie 2014

Odoslaťod jano » Ne, 09. Nov 2014, 21:27

Ten Oakville nam to vsetkym natrel :-)

Ale s vitazom som spokojny.

A teraz sa tesim na recenzie zbornika, pre zmenu sa zasa mozte pustit aj do mna :-)

A diky, Zdeno, je to aj tvoja zasluha, ze som sa dostal tam, kde som. Skoda, ze som ta tam nevidel. Teda ani neviem, ci si tam vobec bol :-)
jano
 
Príspevky: 68
Založený: Št, 09. Jan 2014, 16:02

Re: Finalisti Martinus Ceny Fantázie 2014

Odoslaťod Ash » Ne, 09. Nov 2014, 22:12

Škoda, chcel som prísť na vyhlasovanie, ale nevyšlo. Jednak už tretí deň chrchlem, no najmä večer mal môj najstarší potomok stužkovú a poobede som už bol v jednom kole. Musel som si vybrať.
Určite si s tebou (aj s inými) rád pokecám, keď niekedy vyjde príležitosť.
Ash
Administrátor stránky
 
Príspevky: 398
Založený: St, 02. Dec 2009, 20:25
Bydlisko: Rovinka

Re: Finalisti Martinus Ceny Fantázie 2014

Odoslaťod una » Pi, 28. Nov 2014, 15:17

tak som sa dostala ku kompletnej tabuľke a ...
toto mi vysvetlite, ako môže niečo dostať od jedného porotcu 10 a od druhého 1
to tu fakt neexistujú nejaké objektívne kritéria, či je dielo dobré alebo nie? je to celé o chuti porotcov?
una
 

Re: Finalisti Martinus Ceny Fantázie 2014

Odoslaťod Ash » Pi, 28. Nov 2014, 18:09

Una, práve dopisujem recenziu na zborník, potom sa pustím do analýzy výsledkov. Zatiaľ sám neviem, čo z toho vyjde. Z prvých analýz vyplývajú nízke korelácie hodnotení porotcov - od 0,54 po takmer 0,0. Nula znamená, že hodnotenia od dvoch porotcov navzájom nijako nesúvisia, sú v podstatne náhodne usporiadané.
Krátka odpoveď na tvoju otázku znie: Žiadne konkrétne kritéria hodnotenia neboli na porotcoch požadované, preto si každý z porotcov hodnotil podľa vlastnej hlavy. A pretože sa tento rok zišli v porote mimoriadne odlišné osobnosti, muselo sa to na výsledkoch odzrkadliť. Je to akoby si v súťaži aranžovania kvetín mala záhradníka, drevorubača, sochára a architekta.
Čo ma najviac pobavilo, pri rôznych poviedkach zo zborníka sa hodnotením zhodujem s rôznymi porotcami, takže v podstate neviem nájsť takého, ktorý by hlasoval presne podľa mojej chuti, ani takého, čo by hlasoval presne naopak.
Ash
Administrátor stránky
 
Príspevky: 398
Založený: St, 02. Dec 2009, 20:25
Bydlisko: Rovinka

Re: Finalisti Martinus Ceny Fantázie 2014

Odoslaťod una » Pi, 28. Nov 2014, 23:16

a ty máš tú tabuľku v elektronickej forme?
neviem ako si rátal tie korelačné koeficienty (žeby Pearsonov koeficient vždy medzi dvomi porotcami? )
ale čo tak takýto súhrnný test na koreláciu medzi viacerými porotcami? to by bolo zaujímavé
http://en.wikipedia.org/wiki/Fleiss%27_kappa
(no neviem či to nie je trochu šibnuté takto podrobne štatisticky analyzovať výsledky literárnej súťaže, je však? :))

ono mne len nejde do hlavy, že pre niekoho úplný shit (1) a pre niekoho to najlepšie, čo sa dá napísať (10),
jednoducho, že to nezohľadňuje žiadne literárne kvality : formálna úprava, štylistika, autentickosť, svižnosť dialógov, zaujímavosť zápletky,
originalita, napätie, atď.

no možno to znie, že vyplakávam nad vlastným hodnotením, však ? :-)
o to nejde, ja som spokojná,(osem poviedok lepších ako moja, štyri rovnaké ,aj keď slovo lepších mi akosi ťažko ide napísať, vzhľadom na moje podozrenie na neserióznosť poroty, takže akokeby tomu svojmu hodnoteniu ani nemôžem prikladať váhu)

ešte taká moja drobná zvedavosť: recenziami ašpiruješ na člena poroty? :-)
una
 

Re: Finalisti Martinus Ceny Fantázie 2014

Odoslaťod Ash » Pi, 28. Nov 2014, 23:59

Tabuľku mám v Exceli. Korelácie som rátal excelovskou funkciou Correl (teda Pearsonov). Skúsim aj toho Fleissa. A áno, je to šibnuté.

No, niekomu chutí kapustnica, inému "Gordon Blue", ďalší ochká nad raw koláčikom alebo gurmánskou kôpočkou čohosi poliatou čímsi hnedým. Zároveň im stanovy súťaže dávajú voľné ruky, aby preferovali to, čo im chutí a potopili to, čo im nevonia. Toto je výsledok. A zrejme nie je záujem to nijako zmeniť.

Jasné, že aj ja vyplakávam nad svojím hodnotením. Najprv som v blogoch čítal, aká je moja poviedka fajn, aj na besede začiatkom septembra som počúval chvály a napokon som sa zaryl nosom do piatej desiatky celkového poradia. To naštve.

Či budem kandidovať do poroty, ešte netuším a ani neriešim. Zatiaľ príliš ďaleko. Ale poviedku do budúcoročnej súťaže písať nemienim.
Ash
Administrátor stránky
 
Príspevky: 398
Založený: St, 02. Dec 2009, 20:25
Bydlisko: Rovinka

Re: Finalisti Martinus Ceny Fantázie 2014

Odoslaťod Ash » So, 29. Nov 2014, 00:09

Una, inak, ktorá je tvoja poviedka? Lebo "osem lepších, štyri rovnaké" - to mi nejako nesedí s údajmi.
Ash
Administrátor stránky
 
Príspevky: 398
Založený: St, 02. Dec 2009, 20:25
Bydlisko: Rovinka

Re: Finalisti Martinus Ceny Fantázie 2014

Odoslaťod una » So, 29. Nov 2014, 10:14

Uf,mas pravdu,neviem počítat.som to zratavala v zbornikovej tabulke a ked som napocitala 8 predomnou a 5 trinastiek,usudila som ze 9-13. miesto ma rovnaky pocet bodov a je to oznacene ako 13. Cele zle, 13. je 13. a 12 predo mnou!

Inak sranda,v hlavickach tabuliek ostali minulorocni porotcoviaz

No, idem si precitat tvoju recenziu:)
una
 

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Všeobecné

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 17 hostí.

cron