Mapa hodnotení Martinus Ceny Fantázie

Všeobecné diskusie a iné kecy

Re: Mapa hodnotení Martinus Ceny Fantázie

Odoslaťod 6789 » Št, 04. Sep 2014, 11:02

no natahovat to mozu :D aspon bude sranda :D

naozaj to bolo fajn si vypocut porotu nazivo. hlavne vidiet reakcie a naco sa porota zameriava. na finale si stale verim :D
22,9 sa dozvieme celu pravdu. i ked posledny dvaja porotcovia uplne rozhodia poradie a to je uplne iste :D

k druhemu miesti gratulujem

asi si prelistujem ten portalik scifi.sk mozno tam nieco nabuduce poslem :D
6789
 

Re: Mapa hodnotení Martinus Ceny Fantázie

Odoslaťod Ash » Št, 04. Sep 2014, 11:16

Ja som o finále prestal uvažovať pred mesiacom, po piatych Marekových zápiskoch, kde označil tri poviedky sa finalistov. Aj som to tam do diskusie napísal. Na vyhlasovanie finalistov pravdepodobne ani neprídem, lebo máme prioritnú firemnú akciu, takže účastníkov finále sa dozviem odniekiaľ z netu.

scifi.sk sa oplatí skúsiť, aj keď zrovna táto súťaž sa im veľmi nevydarila.
Ash
Administrátor stránky
 
Príspevky: 398
Založený: St, 02. Dec 2009, 20:25
Bydlisko: Rovinka

Re: Mapa hodnotení Martinus Ceny Fantázie

Odoslaťod 6789 » Št, 04. Sep 2014, 11:31

marekove top sa dost nezhoduju s top od lucie a navzajom sa vykratili tak na nadpriemer :D

na besede sa par krat vyjadril aj treti porotca a on napriklad dal par poviedkam vysoke body co iny zas nizke. a zase co iny dali vysoke on dal malo. cize je to skor nevyhoda byt u porotcu top lebo je velmy iste ze druhy ta posle dole. ale zase v 2 dielach sa marek aj lucia zhodli a dali to privisoko ale osobne si myslim ze u dvoch porotcov to bude max priemer ...ale to je iba spekulacia a take domnienky :D


kazdopadne mozem povedat ak niekoho poviedka nechyti do deja respektive je to mimo temu citatela tak nasledna tendencia je ,ze by skrtal a skrtal danu poviedku...
6789
 

Re: Mapa hodnotení Martinus Ceny Fantázie

Odoslaťod Ash » Št, 04. Sep 2014, 12:22

Nemám so sebou údaje z minulého roku, ale v roku 2012 dostala piata postupujúca poviedka 38 bodov, teda priemerne 7,6 bodu od porotcu. Ak predpokladáme, že tento rok bude na finále stačiť 8 bodov, treba, aby poviedke dali traja-štyria porotcovia vysoké body (9-10) a zvyšní porotcovia ju nepotopili (6-8 bodov). To nepotopenie je dosť dôležité, ak niektorý porotca dá poviedke pod 4 body, je to pre ňu výrazný hendikep, ktorý je takmer nemožné dotiahnuť u ostatných (lebo ten porotca má dôvod, prečo ju potopil, a ten dôvod môže v istej miere hrať rolu aj u zvyšných porotcov).
Ash
Administrátor stránky
 
Príspevky: 398
Založený: St, 02. Dec 2009, 20:25
Bydlisko: Rovinka

Re: Mapa hodnotení Martinus Ceny Fantázie

Odoslaťod 6789 » Št, 04. Sep 2014, 12:30

2011
1 - 39
5 - 33

2012
1 - 41
5 - 38

2013
1 - 49
4 - 41
6789
 

Re: Mapa hodnotení Martinus Ceny Fantázie

Odoslaťod Ash » Št, 04. Sep 2014, 12:32

Tak tendencia je zjavná.
Ash
Administrátor stránky
 
Príspevky: 398
Založený: St, 02. Dec 2009, 20:25
Bydlisko: Rovinka

Re: Mapa hodnotení Martinus Ceny Fantázie

Odoslaťod jano » Št, 04. Sep 2014, 12:58

Presne. V 2012 som mal 38 bodov a postúpil som do finále, ale minulý rok som sa s 38 bodmi delil tuším o 8 priečku s niekoľkými ďalšími súťažiacimi. Jeden porotca sa mi dokonca ospravedlňoval, že ma potopil, lebo mu moja poviedka nesadla. A o tom to je. Lepšie umiestnenie sa dosiahne ak poviedka nie je príliš extrémna, pretože v takom prípade je logické, že niekomu sa môže páčiť veľmi, niekomu vôbec. Ale treba byť nad vecou, nič sa v podstate nedeje. Nejde o život, je to len zábava. Pozrite na Luciu, v 2012 mala s poviedkou Dobré je to najkontroverznejšie hodnotenia. A kde je teraz :mrgreen:
jano
 
Príspevky: 68
Založený: Št, 09. Jan 2014, 16:02

Re: Mapa hodnotení Martinus Ceny Fantázie

Odoslaťod 6789 » Št, 04. Sep 2014, 13:00

nechajme sa prekvapkat :D
6789
 

Re: Mapa hodnotení Martinus Ceny Fantázie

Odoslaťod una » So, 13. Sep 2014, 22:01

6789, ja neviem, či mi niečo náhodou neušlo, ale na Rozbaľ to nebol tretí porotca, ale Ivan Aľaksa, alebo sa mýlim?
una
 

Re: Mapa hodnotení Martinus Ceny Fantázie

Odoslaťod Ash » So, 13. Sep 2014, 22:17

Una, na Autoroch na pranieri bola aj Jana Šlinská. Sedela trochu pritajená vpredu a povedala krátke hodnotenia k niekoľkým poviedkam.
Ash
Administrátor stránky
 
Príspevky: 398
Založený: St, 02. Dec 2009, 20:25
Bydlisko: Rovinka

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Všeobecné

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

cron