Definovanie prístupových práv

Všeobecné diskusie a iné kecy

Definovanie prístupových práv

Odoslaťod Ash » Ut, 05. Jún 2012, 19:20

Systém tohto klubu je rozšírený o definovanie prístupových práv k témam alebo ich prílohám. Umožňuje tým autorovi témy presne definovať, kto má vidieť súbory vložené do témy alebo texty príspevkov témy samotnej. Nastavenie prístupových práv môže vykonať zakladateľ témy počas vytvárania úvodného príspevku, alebo ich môže zmeniť pridaním ďalšieho príspevku.
Obrázok
Formulár pre prístupové práva sa nachádza v záložke pri pridávaní nového príspevku. Práva sa vzťahujú na celú tému. Prvé výberové pole určuje typ riadenia prístupu: bez obmedzenia, prístup pre prílohy alebo prístup pre tému. Je možné pridať nových oprávnených používateľov alebo skupiny, alebo vymazať práva už existujúcim. Potvrdenie nastavenia je potrebné vykonať stlačením tlačidla Potvrdiť práva. Odoslaním príspevku sa nové práva nastavia pre celú tému.
Ash
Administrátor stránky
 
Príspevky: 398
Založený: St, 02. Dec 2009, 20:25
Bydlisko: Rovinka

Re: Definovanie prístupových práv - doplnenie

Odoslaťod Ash » St, 06. Jún 2012, 09:04

Používateľ, ktorý nemá prístup k téme, uvidí informácie o téme (názov, autora), ale nemá prístup k príspevkom témy, ich textom ani prílohám.
Vo verejne dostupných fórach je počiatočné nastavenie prístupu otvorené pre všetkých (aj pre hostí), vo fórach vyhradených členom je počiatočné nastavenie prístupu obmedzené na prístup k prílohám pre autora a skupinu Mentori (ktorá je zatiaľ prázdna). Preto, ak autor pridá do témy prílohu, je odporúčané, aby nastavil aj prístup k nej - vymenoval členov, ktorí majú mať prístup.
Ash
Administrátor stránky
 
Príspevky: 398
Založený: St, 02. Dec 2009, 20:25
Bydlisko: Rovinka

Re: Definovanie prístupových práv

Odoslaťod Ash » St, 22. Máj 2013, 13:40

Keďže sa vyskytli sa problémy pri nastavovaní prístupových práv, dovolím si podrobne popísať najčastejšiu činnosť pri ich zmene: povolenie prístupu k prílohám pre všetkých členov klubu.
1. Prepnúť sa do záložky "Prístupové práva", ktorá sa nachádza pod poľom pre písanie textu, hneď vedľa záložky na pripojenie prílohy (jej vzhľad je v prvom príspevku tejto témy).
2. Do poľa "Pridať nové skupiny" napísať "Registrovaní používatelia" (bez uvodzoviek).
3. Kliknúť na tlačidlo "Potvrdiť práva".
V zozname "Oprávnené skupiny" by sa mala objaviť skupina "Registrovaní používatelia" (so skupinou "Mentori" obsahujúcou mýtické bytosti, ktoré dosiaľ ešte nikto v tomto klube nestretol). Tým sú nastavené práva pre čítanie príloh pre všetkých členov, môžete ďalej pridávať prílohy alebo dopisovať príspevok.

Veľa zdaru v sprístupňovaní svojich výtvorov!
Ash
Administrátor stránky
 
Príspevky: 398
Založený: St, 02. Dec 2009, 20:25
Bydlisko: Rovinka


Naspäť na Všeobecné

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

cron