MFC 2017 - mapa hodnotení

Všeobecné diskusie a iné kecy

Re: MFC 2017 - mapa hodnotení

Odoslaťod Ash » Po, 04. Sep 2017, 20:33

Čakanie je najhoršie. Treba si nájsť nejakú inú dôležitú a pohlcujúcu prácu.

Posledné priradenia urobím po prečítaní zborníka. Dovtedy vítam akékoľvek rady a nápovedy.
Ash
Administrátor stránky
 
Príspevky: 398
Založený: St, 02. Dec 2009, 20:25
Bydlisko: Rovinka

Re: MFC 2017 - mapa hodnotení

Odoslaťod Nominus » Po, 04. Sep 2017, 22:05

Veru, čakanie je najhoršie...to máš pravdu. Asi ho vyplním nejako zmysluplne, trebárs Ohnivým perom :D aby som čakal dva krát miesto raz :D
Nominus
 
Príspevky: 22
Založený: So, 05. Aug 2017, 08:05
Bydlisko: Žilina

Re: MFC 2017 - mapa hodnotení

Odoslaťod Ash » Po, 04. Sep 2017, 22:58

Ohnivé pero je v istom zmysle protipólom Ceny Fantázie. Autori nie sú anonymní, všetky poviedky sú dostupné, žiadna porota, o víťazovi rozhodujú len čitatelia. Čisto fandomová insiderská záležitosť.
Dokonca, keď pred pár rokmi sa podarilo jednému súťažiacemu nahnať hlasy od svojich známych na fejsbuku a zvíťaziť, tak po protestoch vycúval a vzal sa výhry. V istom zmysle je to svieži vánok oproti marketingovému vetru MCF.
Ash
Administrátor stránky
 
Príspevky: 398
Založený: St, 02. Dec 2009, 20:25
Bydlisko: Rovinka

Re: MFC 2017 - mapa hodnotení

Odoslaťod Ripleyova » St, 06. Sep 2017, 11:37

Ahoj Ash, chcem sa opytat, na zaklade coho si priradil tieto dve hodnotenia? Len tip?

93 105 ...relatívna sloboda...
122 90 Kým sa skoncí tento den

Totiz ja mam v poviedke tiez alternativnu realitu a tieto hodnotenia su take vseobecne, ze si nie som ista, ci nahodoou nepatria k mojej poviedke. A tak uz sa mesiac zzieram, ze moja poviedka je a) nezrozumitelna b) nezazivna c) oboje :D
Ripleyova
 
Príspevky: 3
Založený: Ut, 05. Sep 2017, 21:31

Re: MFC 2017 - mapa hodnotení

Odoslaťod Ash » St, 06. Sep 2017, 12:05

Ahoj, Ripleyová! Hej, toto bola čistá tipovačka. Ak vieš čokoľvek, čo má silnejší podklad, budem šťastný, ak sa s tým podelíš.

V 93. hodnotení je aspoň jedna konkrétna vec: skrinka, ktorá zrejme ovláda realitu. Ak je v tvojej poviedke takáto rekvizita, možno jej toto hodnotenie patrí. V 122. je zase náznak, že poviedka začína zobudením sa hlavnej postavy a odohráva sa v jednom dni (preto som jej priradil ten názov).

Ale ak by tvoja poviedka bola hociktorou z týchto dvoch, tie hodnotenia nie sú vôbec zlé. Z každej pochvaly sa treba chvíľu tešiť (svetská sláva poľná tráva), nad kritikou sa treba zamyslieť a získať z nej poučenie. Ani nie doslovne to, čo tam porotca napísal, ale skôr sa zamyslieť, prečo dospel k takému názoru a nájsť cestu, ako to zmeniť k lepšiemu.

Prajem veľa zdaru a nových skúseností. Také skúsenosti, čo nebolia, nestoja za nič.
Ash
Administrátor stránky
 
Príspevky: 398
Založený: St, 02. Dec 2009, 20:25
Bydlisko: Rovinka

Re: MFC 2017 - mapa hodnotení

Odoslaťod Ripleyova » St, 06. Sep 2017, 12:25

V mojej poviedke je skatula/krabica, konkretne ta, do ktorej je zatvorena Schroedingerova macka :), ale spatne pri pisani hodnotenia si to kludne clovek moze pamatat ako skrinku. Na druhej strane, poviedka zacina prebudzanim hrdinu do noveho dna, ci nezazivne neviem, ja som sa pri pisani toho prebudzania bavila :)

Kazdopadne, kym som nevedela, ze na blogu su zverejnovane anonymne hodnotenia, nijako zvlast som neriesila, ako dopadnem (samozrejme hlboko vnutri som si predstavovala, ze pridem ako vichor a vsetko vyhram, ale to sa nerata, bujne a nerealisticke predstavy ma prenasleduju cely zivot:D). Odkedy som zacala citat tie hodnotenia, tak mam v sebe strasny vnutorny nepokoj, keby sa dalo, cele leto by som zrusila a presla z jula rovno na september. Ale celkom ma povzbudilo, ked som sa na tomto fore docitala, ze nie som sama s takymito pocitmi a holt, musim sa naucit vyrovnavat sa s kritikou :)
Ripleyova
 
Príspevky: 3
Založený: Ut, 05. Sep 2017, 21:31

Re: MFC 2017 - mapa hodnotení

Odoslaťod Ash » Št, 07. Sep 2017, 09:01

Kritika sa niekedy spracováva veľmi ťažko, treba sa tým prehrýzť. Niekedy vyplýva z toho, že autor vidí príbeh inak než čitateľ, má ho v hlave kompletný, zatiaľčo čitateľ má len to, čo je zapísané v texte. Lenže práve to zapísané sa ráta, to je jediné okno do autorovej hlavy. Preto je to prežúvanie kritiky dôležité, pomáha odhaľovať rozdiely medzi autorovou predstavou a výsledkom.

No samozrejme, ak čitateľovi nesedí priamo autorova predstava, je vždy možné hodiť takú kritiku za hlavu. Lebo nie je nutné, aby autor zaujal hocijakého čitateľa. Stačí toho, ktorému to chcel napísať.
Ash
Administrátor stránky
 
Príspevky: 398
Založený: St, 02. Dec 2009, 20:25
Bydlisko: Rovinka

Re: MFC 2017 - mapa hodnotení

Odoslaťod Ripleyova » Št, 07. Sep 2017, 10:30

Ak by si mal niekedy cas, ja by som bola rada, ak by si si precital moju poviedku, evidentne mas toho v tomto smere vela nacitane a aj napisane, takze tvoj feedback pre mna bude relevantnejsi ako ten na blogu :) A mozno ti to aj pomoze pri doplneni mapy hodnoteni :)
Viem, ze sa to da aj tu nejako poslat, ale radsej by som asi poslala cez mail, ak by sa dalo nejako :)
Ripleyova
 
Príspevky: 3
Založený: Ut, 05. Sep 2017, 21:31

Re: MFC 2017 - mapa hodnotení

Odoslaťod Ash » Št, 07. Sep 2017, 13:08

Hej, dá sa to hodiť aj sem do klubu, ale môžeš aj na mail: ashsidney (zavináč) gmail.com. Prečítam a dám ti vedieť.
Ash
Administrátor stránky
 
Príspevky: 398
Založený: St, 02. Dec 2009, 20:25
Bydlisko: Rovinka

Re: MFC 2017 - mapa hodnotení

Odoslaťod Nominus » Po, 18. Sep 2017, 12:55

Uff, dnes to vypukne :D :) :roll: :( :? :o
Nominus
 
Príspevky: 22
Založený: So, 05. Aug 2017, 08:05
Bydlisko: Žilina

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Všeobecné

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 9 hostí.

cron