Kapitáň Roboff osobne
Kapitáň Roboff osobne

Vo vesmíre je zvyčajne tma, poprepichovaná žiarivými bodkami hviezd. Mnohým členom posádky sa už od čias Olbersa toto nerovnomerné rozloženie svetla nepozdáva. Preto je pochopiteľné, že (najmä ženská časť) podľahli vábeniu filmového hitu s počítaním odtieňov šedi.

Totiž to, čo sa väčšine mužov zdá čiernobiele, má pre ženy desiatky farebných odtieňov so špecifickými názvami. Ženy vidia všetko špecifickejšie: keď ich mláti boháč, sú ochotnejšie pokladať to za prejav citového záujmu než za násilie. Zisky filmového hitu tento postoj len potvrdili, k zármutku feministiek i ľudskoprávnych aktivistov.

V praxi sa však všetko časom preje. K tomuto názoru dospela aj partnerka člena admirality Yanosha, keď zistila, že jej modriny nemajú odtiene šedej, ale hrajú celým spektrom farieb. Yanoshovi by sa to možno prepieklo (nebolo by to prvý raz), keby tým nesabotoval sado-maso šou kapitáňa Roboffa, s ktorou vzrušoval členky posádky akéhokoľvek veku. Jeden svetelný rok pred najbližším výberom velenia našej lode to bolo neodpustiteľné previnenie.

Jediným alfa-samcom, ktorému väčšina posádky dovolí, aby si na nej ukájal svoje perverzné chúťky, je predsa kapitáň Roboff. Pretože len jemu verí, že to robí zo starostlivosti o blaho celej posádky. Každý tak získa istotu kozmickej šedi, nech už bude akokoľvek čierna.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.