Velenie Rus'sithského krížnika
Velenie Rus’sithského krížnika

Také podivné slovo. Kedysi sa ním v Rus’sithskej domovine označovali svätí blázni, ktorí polonahí pobehovali medzi ľudom a hlásali, aby sa vzdal svojho bohatstva a pohodlia a obrátil sa na pravú vieru.

Keďže história sa zvykne vracať v podobe frašky, dnes je to sám Rus’sithský veliaci automat, kto sa vytŕča vyzlečený do pol pása a rozkazuje svojej posádke, aby zabudla na luxusný tovar od flotily. V mene rozmontovania susednej korvety a práva zostreľovať výletné člny. V mene trucu voči zákazom, ktoré na Rus’sithský krížnik uvalila kozmická flotila. V mene šírenia Rus’sithského impéria. Lebo uvedomelým odmietnutím nepriateľského tovaru sa každý člen posádky môže stať hrdým imperiálnym bojovníkom.

Toto je pravý dôvod, prečo obchodné sankcie kozmickej flotily ako reakcia na dobyvačné chúťky málokedy zaberú. Najlepšie by zaúčinkovali, keby boli namierené na podobné lode, aké sú vo flotile, bohaté a navyknuté na luxus. Pre menej zámožné posádky je však oveľa prijateľnejšie označiť nedostupné hrozno za kyslé a tým posilniť vlastnú dôstojnosť a dôležitosť. Obchodné zákazy sú väčšinou len medzikrokom k priamej zrážke. Práve v tom spočíva ich význam.

Kapitáň Roboff osobne
Kapitáň Roboff osobne

Jurodivosť však nevypukla len na Rus’sithskom krížniku. Nákaza sa preniesla aj na našu loď a postihla priamo kapitáňa Roboffa. Ten sa zatiaľ obnažil len duševne, keď na oslavách poslednej ozbrojenej vzbury plne podporil Rus’sithský krížnik a agitoval proti sankciám flotily, ktorej je mimochodom naša loď členom. Skoro budil dojem, že všetky sankcie sú namierené proti našej malej brige. Dokonca volal po jednote celej posádky v odpore voči zákazom, pričom akosi pozabudol, že svojím rumázganím sám podrýva jednotu flotily.

Roboffovo chovanie naznačuje, že Rus’sithský veliteľ drží v hrsti jeho woodoo bábiku a v prípade potreby do nej s potešením zarýva špendlíky. Našej posádke nezostáva nič iné, len s ním v jeho utrpení spolucítiť.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.