Velenie Rus'sithského krížnika
Velenie Rus’sithského krížnika

Autodeštrukcia susednej kozmickej lode pokračuje. Samozvaní montážnici rozrezávajú na kusy zadnú motorovú sekciu  a mlátia sa nielen s lodnými bezpečákmi, ale už aj sami medzi sebou. Celé to z pozadia blahosklonne pozoruje velenie Rus’sithského krížnika a potajme ich zásobuje ťažkou montážnou technikou. Nedávno im dodalo aj niekoľko ďalekonosných ultrasonických skrutkovačov.

Montážnici ich používali na nadzvukové rozmontovanie bezpečnostných člnov, ktoré by im chceli brániť v robote. Lenže omylom sa im do rany priplietol výletný čln prevážajúci turistov medzi dvomi vzdialenými a úplne nezainteresovanými loďami. Zásah ho rozmontoval na súčiastky a zabil všetkých tristo pasažierov. Bezvládne telá popadali do jaziev rozpadajúceho sa trupu lode.

Samozrejme, všetci zainteresovaní začali okamžite z katastrofy obviňovať druhú stranu. Rus’sithský krížnik si vzal všetky skrutkovače nazad a tváril sa, že ich nikdy nikomu nepožičal. Ba spustil rozhlasovú kampaň, že na vine je susedná loď, ktorá vraj chcela zasiahnuť čln s veliacim automatom Rus’sithov. Jeho fanúšikovia sa tomu potešili – veď aj klamstvo je lepšie vysvetlenie ako nijaké – a urputne sa pustili do šírenia tohto nového článku viery.

Ostatné lode na čele s vlajkovou si o skutočnom stave vecí nerobili ilúzie. Predsa len, medzi mŕtvymi boli aj členovia ich posádok. Obchodná blokáda Rus’sithského krížnika začala naberať ostrejšie kontúry. Lenže najráznejšie sa proti nemu stavali lode, ktoré s ním mali najmenšie obchodné kontakty. Tí, čo sú od Rus’sithských surovín závislí, reagovali oveľa opatrnejšie. A s tým velenie Rus’sithov počíta. Dokiaľ nebudú ochotné velenia flotily obetovať svoje pohodlie, bude moc Rus’sithov neustále rásť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.