Velenie Rus'sithského krížnika
Velenie Rus’sithského krížnika

Na susednej lodi sa usilovne pracuje. Po odrezaní slabo pripojenej spodnej časti začali rus’sithskí montážnici odpájať od veliteľského mostíka aj zadné motorové sekcie. Ich pracovné čaty sú výborne zohraté.

Predovšetkým domácim prikázali nevychádzať z kajút a potom sa sami začali správať ako domáci. Uzavreli prielezy a pustili sa do demontáže spájacích konštrukcií, ktoré motorovú a palivovú časť viažu k mostíku. Možno už nedlho bude celá zadná časť lode oddelená.

Nové lodné velenie sa zatiaľ iba ťažko rozhýbava. Nikto z nich nechce hneď pri prvom kroku stúpiť do prázdna, tobôž nie ničiť vlastnú loď a zabíjať vlastných ľudí. Lenže bez paliva a motorov nedokáže predná časť lode manévrovať, takže nejako zasiahnuť musí. Rozohráva sa šachová partia o dôveru rozdelenej a izolovanej posádky.

Zvonka zatiaľ Rus’sithský krížnik všetko zahalil do clony medzihviezdneho plynu. Tú majú mať pred očami velenia lodí flotily, keď sa budú ohradzovať voči jeho krokom. Musia si byť vedomí, že ak budú strečkovať, žiadny plyn od krížnika nedostanú. Aj nášmu kapitáňovi Roboffovi sa z tej predstavy podlamujú kolená a krúti sa dokola ako dezorientovaný ratlík, čo sa nevie rozhodnúť, ktorého pána skôr poslúchnuť.

Plynná substancia zároveň na časť posádok pôsobí ako halucinogén – nadobúdajú presvedčenie, že agresorom sú lode flotily a nie Rus’sithský krížnik. Zdá sa, že táto látka je účinnejšia než LSD, našťastie vidiny vyvoláva len u ľudí s mentálnou predispozíciou. Legendárny rus’sitský kapitáň ich kedysi označoval za užitočných idiotov.

Susedná polorozpadnutá loď jednoducho patrí do sféry rus’sithského vplyvu a nesmie dostať ani najmenšiu šancu sa z nej vymaniť. Keď sa pred osemdesiatimi svetelnými rokmi proti nemu vzbúrila, Rus’sithi ju hermeticky uzavreli a nechali vyhladovať. Zrejme na veliteľskom mostíku krížnika archivujú manuály z tej doby, aby boli v prípade potreby poruke.

One thought on “Demontáž susednej vesmírnej lode

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.