Predvolebná kampaň kandidátov na vrchný veliaci automat sa stala vhodnou zámienkou na vypratanie zatuchnutých zákutí lode. Zo starých dlho nevetraných výklenkov začali vypadávať kostlivci. Väčšina z nich sa viazala ku kapitáňovi Roboffovi.

Usilovní upratovači vymietli kostru kauzy teplého oxidu uhličitého. Už samotná možnosť obchodovania s týmto tovarom bola určená na to, aby na tom ktosi zarobil. Akurát spôsob, akým si na tom nahrabali dôstojníci kapitáňovho velenia a ich kamoši, bil do očí aj na vzdialenosť šiestich svetelných rokov. Veliteľ bezpečákov voľky-nevoľky zverejnil zoznam komplicov, z ktorého samozrejme predtým starostlivo vygumoval mená kapitáňových mecenášov.

Bezpečáci toho mali na rováši viacej – mlátili tých, čo nemuseli, a nevšímali si rytierov rádu SSithov, čo mlátili iných. Zrejme s nimi cítia duchovnú spriaznenosť. Nečudo, že Roboff bezpečákom vyjadril plnú podporu. Ak bude zvolený na post veliaceho automatu, šéf bezpečnosti sa stane novým kapitáňom.

Jeden kostlivec priletel z velenia flotily a rozpleštil sa rovno na veliacom mostíku. Flotila si sťažovala, že naša loď je na prvých priečkach rebríčku vo výške všimného. Čistá závisť.

Najčerstvejšia kostra patrila starému harcovníkovi Bazilovi Biľagovi. Tento dinosaurus komínistickej navigácie prežil všetkých svojich protivníkov a neohrozene vegetoval desiatky svetelných rokov po konci svojej éry. Vlastne nie je vôbec jasné, či mu došlo, že smer navigácie sa od jeho čias výrazne zmenil. Ostatne nebol by sám, čo si žiadnu podstatnú zmenu nevšimol. Kapitáň Roboff je jeho priamy myšlienkový (či skôr inštinktívny) potomok.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.