Napriek kapitáňovmu rozkazu o zachovaní Ticha vyšla na svetlo hviezd nová aféra. Akoby nestačilo, že snaživý predseda admirality chcel spravodajcom lodného rozhlasu pri vstupe na veliteľský mostík prelepiť oči, uši i ústa v úsilí pomôcť im, aby o členoch admirality hovorili ako o mŕtvych – buď pekne alebo nič. Tentoraz šlo o bitku rytierov rádu SSithov, odkiaľ pochádza aj seržáň KatLebo.

Tí opakovane použili svoju holohlavohrudnú Silu na párty palube pri ich svätyni. Sila sa u nich zjavuje zvlášť v situáciách, keď sú protivníci v početnom oslabení. Pôsobí najmä cez bagandže s feromagnetickým kovaním, ktoré vedené Silou často kopú samé od seba. Sila takisto aktivuje svalstvo rúk, aby sa plne vystreté vztýčili pod uhlom 45 stupňov.

Podstatná však bola reakcia lodných bezpečnostných zložiek. Teda vlastne jej absencia. Celý prípad zasunuli na spodok hromady spisov a dúfali, že si naň nik nespomenie. Niekoľko svetelných mesiacov im táto taktika vychádzala, no v povinnom Tichu bolo počuť aj správu o tomto výčine.

Velitelia palubnej bezpečnosti samozrejme hneď ubezpečili, že prípad sa intenzívne ututláva vyšetruje. Následne zopár rytierov aj zatkli. Radoví bezpečáci ich odviedli za mreže a ako starým kamošom sa im ospravedlňovali, že je to len kvôli poprasku tam hore. Veď KatLebovcom stačí, ak sa vyhovoria, že kopali do hláv v dobrom úmysle, a právne budú očistení.

V rámci vesmírnej synchronicity ohlásil palubný rozhlas v tom istom čase výsledky prieskumu preferenciií. Klub kapitáňa Roboffa mohol byť s výsledkom spokojný. No seržáň KatLebo sa tešil ešte viac. Ak by sa teraz konali voľby, KatLebovi rytieri by sa dostali do admirality.

Vplyv holohlavohrudnej Sily rastie.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.