Prázdniny sa šťastne končia, leto to už takisto mieni zajtra zabaliť (aspoň na pár dní). A termíny začínajú tlačiť. Ten najbližší sa mi podarilo splniť – moja poviedka IstroCONu je dopísaná a odoslaná.
Vybral som si kategóriu fantasy s témou Magické zrkadlo. Scifi téma „Sen robota“ mi prišla klišéovitá a červenoknihovnová (som presvedčený, že roboti sny mať nemôžu, a som ochotný o tom s hocikým diskutovať až do prvej krvi spôsobenej paperbackovým vydaním P.K.Dicka „Snívajú androidi o elektrických ovciach?“). Horrorová téma „Duchovia“ zas bola na mňa príliš vágna.

Magické zrkadlo je artefakt, po ktorom každý túži. Ja som ho použil na vybruslenie z letnej depresie (tá u mňa vznikla pnutím medzi predstavami, ako by som chcel leto stráviť, a realitou, tento rok ešte posilnenou dodatočnými rodinnými stresmi), takže výsledok by mal byť čiernohumorno-temno-ironický. Nasypal som do svojej poviedky kopu fantasy klišé (aj keď to, že jedna z postáv je trpaslík a ďalšia elf, som zistil až v druhej verzii poviedky), ale od serióznosti som mal hodne ďaleko.

Nebudem spoilovať o deji ani závere (na to sú tu iní nemenovaní borci, iba ceosa menovite  prosím, aby zachoval mlčanie – druhú polovicu poviedky som aj tak kompletne prekopal, hádam už nebude pôsobiť tak moralizujúco).

IstroCON je tu o dva týždne, ak sa podarí, tak sa tam minimálne na workshope objavím. Teším sa na stretnutie so všetkými fanmi a pisateľskými kolegami zvlášť.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.