Kapitáň Roboff osobne

Priestoročas sa na našej kozmickej lodi povážlivo zakrivil k termínu výberu novej lodnej admirality. Reklamy na produkty, čo nikto nepotrebuje, boli nahradené tvárami adeptov admirality, ktorí by mali rozhodovať o smerovaní našej lode na ďalšie štyri svetelné roky. Radšej tam mali zostať tie výrobky – tomu, kto si ich nekúpi, nemajú šancu uškodiť.

Kapitáň Roboff postavil svoju kampaň na tieňovom boxe. Spoľahlivo knokautoval tiene utečencov mihajúce sa po vonkajšom plášti lode a s odhodlaním chránil posádku pred ich prienikom dovnútra (teda tých tieňov). Utečenci poväčšine o našu loď nejavili najmenší záujem, čím dávali jasne najavo svoj názor na všetko to blaho, ktoré Roboff a jeho fanklub robí pre ľudí na tejto lodi.

Pritom väčšiu hrozbu pre nás predstavujú iní utečenci, kapitáňom ostentatívne prehliadaní. Utečenci, ktorí sa na našej kozmickej brige narodili, no potom ušli za lepším životom na bohatšie lode vesmírneho konvoja. Väčšinou sú to tí schopnejší a pragmatickejší, pretože značná časť sa neplánuje vrátiť. Presne podľa slov klasika:
„… a čo mladô – zutekalo,
a čo starô – nevládalo.“
Našej posádke tak hrozí, že starí a nevládni prevážia nad mladými a schopnými a celé to budú navigovať tí, čo sú schopní všetkého. Kapitáň Roboff je ich ukážkovým príkladom.

V posledných svetelných mesiacoch sa však na palubách začali zoskupovať aj ďalší utečenci. Lodní školitelia aj ošetrovateľky stratili svoju takmer večnú trpezlivosť a vytriezveli z opíjania nekonečnými sľubmi. A triezvenie nebýva príjemné. Ani kapitáň Roboff neprispel k zmierneniu ich dunihlavu. Jeho priority sú jasné – istoty a ochrana posádky si žiadajú predovšetkým viac bezpečákov.

Koniec koncov, vzdelanie je nebezpečná vec, lebo niekedy môže vyústiť až do rozmýšľania, a o to, aby boli členovia posádky fit, sa dokonale postará sieť masážnych salónov s exkluzivitou od samotného kapitáňa. Najdôležitejší zdravotnícky zákrok – masáž mozgov – zabezpečuje kapitáň Roboff osobne.

Lenže tá masáž čoraz viac pripomína vymývanie a posilňovanie bezpečnosti prípravu na vojnu. Na vojnu kapitáňa Roboffa a jeho fanklubu proti ostatku posádky. Netreba sa preto čudovať, keď bude počet domácich utečencov na palubách našej kozmickej lode neustále narastať. A to je vážny dôvod, prečo si fanklub kapitáňa Roboffa zaslúži stratiť svoju súčasnú moc. V nadchádzajúcom výbere členov admirality o tom môže spolurozhodnúť každý člen našej posádky.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.