moslimDeathMetalFregata LaFragilence, najnamyslenejšia loď našej kozmickej flotily, utrpela zásah priamo na kapitáňskom mostíku. Umelecké súboje sú v našich končinách skôr doménou rapu, tentoraz však vyznavači synkretického umenia moss-limo zaútočili na veľkú hordu fanúšikov smrteľne ťažkých kovov. Napriek početnej nevýhode moss-limovia dokázali, že majú k smrti oveľa serióznejší postoj než bežní metalisti, a takmer stovku z nich vzali so sebou do moss-limského raja.

Umelecká performance moss-limov na fregate LaFragilence zasiahla aj športovisko a zopár kaviarní – všetko exemplárne prípady morálneho úpadku flotily. Rovnako ako redakcia Kája Hebedo, s ktorou machomedáni zatočili začiatkom tohto svetelného roku.

Stáva sa už tradíciou, že takéto predstavenie na poprednej lodi flotily si vyslúži neúmerne väčšiu publicitu, než podobné akcie odohrávajúce sa oveľa častejšie na koráboch z nižších letových dráh. To vrhá značnú pochybnosť na úprimnosť našich prehlásení o rovnosti členov všetkých posádok vesmírneho konvoja. Prejavujeme oveľa viac súcitu s ľuďmi, ak sú nám bližší a vieme si predstaviť samých seba na ich mieste. A ešte aj v tom sme pokryteckí: radšej si verejne prilepíme samolepku modlitby za obete, než by sme sa za ne skutočne modlili.

Na druhej strane si okamžite začali prihrievať polievku hlásatelia imigrantmi spôsobenej apokalypsy aj ich urputní odporcovia. Samozrejme, oba tábory propagovali svoj vlastný pokrivený pohľad. Prví sa mýlili v tom, že za obete môžu utečenci, druhí, že utečenci s tým nemajú nič spoločné. Skutočnosť je zložitejšia. Útok bol veľmi pravdepodobne dielom predošlých imigrantov alebo ich potomkov a medzi súčasnými utečencami je dosť takých, čo sa z rozčarovania nad nesplnenými predstavami o blahobyte stanú páchateľmi budúcich útokov. Napokon, ukážky umenia moss-limo sú určené predovšetkým pre posilnenie viery všetkých vyznavačov.

V palubných rozhlasoch sa okamžite vyrojili bombastické komentáre, ako táto akcia zmení celú flotilu, že vstupujeme do inej galaxie a vesmír už nebude tým, čím býval. Nuž, nič podstatné sa nezmení. Všetky prísady výbušného koktailu už tu dávno máme. Skutočná zmena nastane, keď takéto predstavenie neskončí po pár hodinách, ale bude pokračovať neprestávajúcou reťazou výbuchov a násilia. K tomuto zlomu sa však najhonosnejšie lode flotily pomalým tempom blížia, ba čo horšie, nie sú schopné jeho hrozbu rozoznať.

Kapitáň Roboff osobne

Na odľahčenie humorná správa z našej brigy. Kapitáň Roboff hrdo vyhlásil, že osobne nedovolí vstúpiť na našu loď žiadnemu machomedánskemu tenoristovi a palubní bezpečáci nepripustia žiadne verejné umelecké vystúpenia. Výber novej admirality našej lode je už o štyri svetelné mesiace a takýto poprask je ideálny na zakrytie všetkých jeho domácich prechmatov.

Veď kultúrna priepasť sa nedá poprieť – kým moss-limovia balia do alobalu výbušniny, Roboffov poskok Yanosh ním chráni nakradnuté peniaze. Za zachovanie takýchto kultúrnych tradícií sa naozaj oplatí bojovať.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.