Kapitáň Roboff osobne
Kapitáň Roboff osobne

Proces generálnej rekonštrukcie titanského robota, ktorý si vybil finančné baterky pri vŕtaní tunelov do našej lode, dospel ku kľúčovej méte. Všetci, ktorým dlžil financie, sa stretli na športovisku hornej paluby, aby odsúhlasili ďalší postup.

Lenže tí, ktorí sa nazdávali, že vypukne tuhý boj, sa ťažko sklamali. Namiesto športového zápolenia sa na program dostalo divadelné predstavenie. A ani nie premiérové, iba jedna z repríz osvedčenej frašky. Jej scenár bol spísaný už dávno a ochotnícky súbor ho zvládol na jednotku.

Zákulisní manažéri si dokonca vyskúšali divadelný trik. Použili kvantový tunelový jav a riadiace jednotky bezvládneho robota BlaHoStava sa zároveň objavili medzi divadelným ansámblom, ktorý o robotovi rozhodoval. Predviedli tak v javiskovej podobe Heisenbergov finančný princíp neurčitosti, keď nie je isté, či veriteľ nie je tá istá osoba ako dlžník.

Viacerí diváci preto videli dianie na javisku rozmazane. Možno niektorí z nich pochopili, že cieľom posmechu v tejto komédii sú oni sami. Ešteže kapitáň Roboff (prekvapený hurhajom okolo predstavenia, ktorého minulé reprízy prebehli vcelku potichu) hrdinsky zaistil, aby sa na dobrú náladu sviatočných hercov poskladala celá posádka.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.