Kapitáň Roboff osobne
Kapitáň Roboff osobne

Vnútro našej lode sa neustále prestavuje a zdokonaľuje. Od provy až po kormu sľúbil kapitáň Roboff postaviť diaľkové rýchlovýťahy, aby sa nimi dala dopraviť vysoká životná úroveň ku každému členovi posádky. Na ich výstavbe pracujú obrovské robotické stroje, pomaly sa prehrýzajú trupom a nechávajú za sebou hotovú výťahovú šachtu. Vraj o päť svetelných rokov majú doraziť až do najzapadlejšieho podpalubia v motorovom sektore.

Jeden z najmocnejších robotov sa volá BlaHoStav (celým menom Black-Hole-Stav). Tento obľúbenec kapitáňa Roboffa sa cítil predurčený prevŕtať čo najviac tunelov po celej lodi. Kedysi by ho nič nezastavilo, no súčasná doba žiada prejsť konkurzom. Aby v ňom vyhral, nastavil cenu čo najnižšie. Tým začali patálie.

BlaHoStav je totiž len vonkajšia karoséria, celé vnútro zaberá mlynček na peniaze, ktorý mení lodné financie na financie robotových kamarátov. Na samotnú prácu si najíma členov posádky zo špeciálnej kasty nezávislákov. No keď kvôli nízkej cene a pažravosti kamošov nemal čo mlieť, stiahol do mlynčeka aj najatých pracantov a vyžmýkal ich z peňazí dosucha. Ani to však nepomohlo. Kamoši nakoniec poslali robota na vrakovisko, vyzametali z neho všetky financie a nezávislákom nechali odrobinky. Všetko legálne a právne čisté.

To však nie je koniec. Keď sa utíši všetok hurhaj, povstane nový robot. Znova vyhrá konkurzy a kapitáň Roboff doňho nasype ďalšie lodné peniaze. Tentoraz už bude priamo určený na povinné mletie nezávislákov. Veleniu už dlho ležia v žalúdku, najmä ich neochota odvádzať lodi financie. Nový titanský robot ich pomôže vycicať až do špiku kostí.

One thought on “Kŕmenie titanského robota

  1. Tvoje glosy o našej slovenskej „flotile pozbierancov“ si nikdy nenechám ujsť. 🙂 Len pokračuj. Rád sa nad týmito článočkami usmievam.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.