Flotila kozmických lodí vstúpila do nezvyčajného sektora galaxie. Zvonka na ňom nebolo nič zvláštne. Vyzeral síce trochu spustnuto a zanedbane, no nenachádzali sa v ňom žiadne viditeľné hrozby. Kapitáňi flotily preto určili kurz tým smerom.

Kapitán Roboff plne schvaľoval toto rozhodnutie (nie že by ho niekto o schválenie žiadal). Prázdno pred flotilou dávalo prísľub, že žiadna z lodí alebo časť ich posádok nenarazí na významný zdroj surovín, čím by sa mohla obohatiť na úkor ostatných. Istota, že nikto sa nebude mať lepšie ako iní (pokiaľ nie je uvedený v kapitáňskom zozname), bola základom kapitáňovho navigačného kurzu.

Lenže v oblasti sa začali diať čudné javy. Viaceré lode na nižších dráhach zaznamenali samovoľné pohyby predmetov. Bežné pracovné nástroje, súčiastky, palubné vozidlá aj časti výbavy lodi sa hromadili na koridoroch, ba dokonca triafali do bezpečákov či lodných dôstojníkov. Prekvapené posádky vstupovali na zakázané paluby, na ktorých sa dvere vylomili samé od seba. Táto nákaza sa šírila. Pred niekoľkými svetelnými mesiacmi posadla aj veľkú loď tesne pred našou malou brigou.

A teraz sa zjavili prvé známky infekcie aj u nás. Z balkóna na veliteľskom mostíku vyletela stolička priamo na kapitáňa Roboffa. Iba šťastnou náhodou ju zachytila a spacifikovala náhodná návštevníčka. Všetky oficiálne zdroje samozrejme prejav telekinézy popreli a obvinili onú nešťastnú záchrankyňu. Je však pravdepodobné, že ďalšie prípady samovoľného pohybu vecí na seba nenechajú dlho čakať.

Zdá sa totiž, že kdesi v nedohľadne, možno desiatky svetelných rokov ďaleko, sa nachádza veľká čierna diera, do ktorej celá flotila smeruje. A telekinéza sú možno slapové sily, ktorými oznamuje svoju ničivú silu.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.