Kapitáň Roboff osobne

Seržáň KatLebo velí centrálnemu sektoru našej vesmírnej lode už takmer dva svetelné roky. Za ten čas sa tam neudiala žiadna z katastrof predpovedaných samozvanými prorokmi. Naopak, ukázalo sa, že KatLebove praktiky sa prakticky ničím nelíšia od centrálneho velenia lode – rovnako dáva zarobiť svojej rodine a známym, rovnako rozhadzuje financie na zbytočnosti, úplne rovnako klame aj kradne, akurát to všetko robí ešte trochu neokrôchanejšie.

Sklamaní proroci sú preto vďační aj za ten najmenší prejav extrému. A seržáň KatLebo ich nemieni sklamať. Nenechal by si predsa ujsť príležitosť zlomyseľne sypať regolit do súkolia financovania lodnej kultúry, najmä keď bežní členovia posádky rozumejú modernému umeniu oveľa menej než peniazom, ktoré sa naň míňajú z lodnej pokladnice. Rozhadzovanie peňazí je v očiach posádky minimálne rovnaká dekadencia ako kadejakí exhibujúci tanečníci.

Ešte vďačnejšou témou pre klaunské výstupy seržáňa KatLebu sú vesmírni utečenci. Pri súčasnej hladine posádkovej hystérie sú to preňho v podstate body zadarmo. Nečudo, že sa stal rovnako vďačným terčom pre hejterov druhého stupňa (H2S), ktorí si z neho spravili slameného fackovacieho panáka.

Vysvetlivka: H2S sa zhlukujú okolo ľubovoľného prejavu v lodnom rozhlase, ak v ňom identifikujú útok na kohokoľvek odlišného od bežného člena posádky. Pôvodcu prejavu označia za hejtera a prisúdia mu všetky dostupné záporné vlastnosti: obmedzenosť, predsudky, nenávisť, fóbie. Sami seba samozrejme za hejterov nepovažujú, oni vlastnia patent na etiku a spravodlivosť, majú istotu správnosti svojich názorov. Spoľahlivo sa dajú rozoznať podľa zápachu skazených vajec, ktorý sa uvoľňuje z ich slov.

Druhostupňoví hejteri sa prejavujú viacerými príznakmi:

  • pohŕdajú bežnými členami posádky a ich postojmi, cieľmi i obavami, považujú ich za podradných, zaostalých a zákerných
  • svoje postoje pokladajú za nadradené a univerzálne správne, prijatie ich názorov za záväzné by vyriešilo väčšinu problémov vesmíru
  • cestu k presadeniu svojich názorov vidia v ich zápise do lodného poriadku a všeobecnej povinnosti dodržiavať ich

Slamený panák KatLebu je len symbolický, H2S by oveľa radšej vyfackali veľkú časť posádky. Seržáň ako symbol nepriateľa je však iróniou zvlášť pre hejterov z klubu kapitáňa Roboffa, pretože postoje KatLebu sú len neučesanou a neautocenzúrovanou verziou postojov Roboffa samotného.

Výroba strašidelných klaunov nie je špecialitou iba našej lode. Aj na vlajkovom krížniku celého vesmírneho konvoja si jedného našli. Vytvorili si ho z prostorekého obchodného nezávisláka DonalTrampa, ktorý zatúžil po poste budúceho kapitáňa oficiálne najmocnejšej lode. V húfe konkurenčných produktov umelo-korektného mediálneho tréningu zbiera sympatie svojou neogabanosťou a grobianstvom. Pohotový vulgárny šašo sa stal postrachom kandidátov aj komentátorov, takže sa ho všetci snažia utopiť. A keď to nejde vyhrabávaním špiny z minulosti, tak príde vhod aj prekrúcanie jeho výrokov tak, aby sa čo najviac podobal PennyWiseovi.

Je pravdepodobné, že DonalTramp sa kapitáňom nestane. No trhliny a napätie medzi velením lodí a nespokojnými členmi posádok budú narastať. Potom postačí dostatočná iskra, aby vzbĺkol požiar. Hejteri druhého stupňa k tomu vo svojej namyslenosti prikladajú vlastné malé horľavé polienka.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.